About

Mehmet Karaca

Merhaba,

Lise yıllarımda, tutkulu bir şekilde yazılım eğitimi alırken, tasarıma olan ilgimin de farkına vardım. Üniversitede Bilgisayar Programcılığı eğitimi alırken aynı zamanda tasarım alanında tecrübe edinmeye devam ettim. Sonraki yıllarda İşletme ve Marka İletişimi bölümlerini tamamladım, UX Design eğitimi aldım. Yakın zamanda tamamladığım Yüksek Lisans eğitimim, mevcut pratik bilgilerimi güçlendirdiğim ve keyif aldığım bir akademik süreç oldu benim için.

E-ticaretin Türkiye’de başladığı 2000’li yıllarda Kitapyurdu.com’un kuruluş ve büyüme sürecine yakından tanık ve dahil oldum. 2013 yılına kadar çalıştığım tasarım ajanslarında; Eczacıbaşı, Avon, Novartis, Sabancı, Kitapyurdu gibi değerli kurumlar için geleneksel ve dijital mecralara yönelik tasarım hizmetleri verdim.

2013 yılında birkaç arkadaşımla; organik, doğal, sağlıklı ürünlerin satışa sunulduğu Geleneksel Pazar isimli bir girişimi hayata geçirdik. Hem online hem de fiziksel mağazası bulunan bu girişimde 2 yıl süresince kurucu ortak ve genel müdür olarak yetki ve sorumluluk aldım. 2015 yılında ayrıldığım bu girişimden çok değerli tecrübeler edindim.

2015 yılında Kitapyurdu’nda çalışmaya başladım. Halen; pazarlama odaklı görsel tasarımlarda, UX/UI tasarımlarında ve front-end geliştirmelerinde ekip arkadaşlarımla birlikte çalışmaya devam ediyorum. Sosyal medya, dijital pazarlama ve SEO süreçlerini birçok ajansla birlikte yürütüyoruz.

Kitapyurdu’nda bugüne kadar; app ve web platformları için ara yüzler tasarladık ve uyguladık; kullanıcı deneyimini iyileştiren, SEO’ya katkı sağlayan geliştirmeler yaptık; statik ve dinamik landing page’ler hazırladık; sosyal medya içerikleri ve etkinlikler tasarladık; etkileşim ve dönüşümleri artırmaya yönelik optimizasyonlar yaptık; müşteri memnuniyetini iyileştirmeye yönelik projeler oluşturduk; olağanüstü durumlarda kriz yönetimi için stratejiler geliştirdik.

Şimdiye dek çalıştığım tüm kurumlarda; özveriyle çalışmaya, katkı sunmaya ve değer katmaya gayret ettim. Ajans-kurum iletişiminin hem hizmet veren hem de hizmet alan tarafında bulundum.

Birçok farklı alanda, bütünleşik bir bakış açısıyla üretmeye ve öğrenmeye devam ediyorum. İletişimin tasarlandığı, bir markanın veya dijital bir ürünün kullanıcılarına dokunduğu süreçlerde yer almaktan keyif alıyorum.

Güncel bilgiler için LinkedIn ve diğer hesaplarımı inceleyebilirsiniz.

Selamlar
Mehmet Karaca